Ako a čo kŕmiť granátové jablko doma

Interiérové ​​granátové jablko je nenáročný závod, ktorý s náležitou starostlivosťou poteší bohatým rozkvetom a plodom. Aby sa zabránilo odumretiu stromu, je dôležité nielen zvoliť vhodnú pôdu a umiestniť ju do domu, ale tiež ju pravidelne hnojiť. V tomto článku sa dozviete, ako kŕmiť granátové jablká doma.

Čo domáce granátové jablko potrebuje?

Na výsadbu si môžete kúpiť hotové semená prispôsobené domácim podmienkam alebo ich zobrať z ovocia zakúpeného v obchode. Najrýchlejším spôsobom, ako pestovať túto rastlinu v miestnosti, je odrezky (pestovanie z vetvičiek ovocného stromu).

Ako a čo kŕmiť granátové jablko doma

Ak chcete získať granátové jablko s ovocím, sledujte riadok podmienky starostlivosti za ním:

 1. Osvetlenie. Je to veľmi milujúca rastlina, preto ju umiestnite blízko okien na južnú stranu. Chráňte mladý rast pred priamym slnečným žiarením.
 2. Teplota. Pre dlhé a bohaté kvitnutie zaistite rastline konštantnú teplotu +20 ... + 25 ° C od mája do septembra. Počas plodenia potrebuje granátové jablko iba +12 ... + 16 ° C. V zime ju odstavte na chladnom mieste s teplotou vzduchu najviac + 10 ... + 12 ° C.
 3. Zalievanie. Keď rastlina iba získava silu, hojne ju zalejte vodou. Počas kvitnutia znížte frekvenciu zavlažovania, ale uistite sa, že pôda nevyschne. Počas zimných prázdnin granátové jablko takmer nepotrebuje vlhkosť, preto ho raz za týždeň zalejte.
 4. Hnojivo. Kŕmte strom iba počas kvitnutia a rodenia. V zime to nemusíte robiť.
 5. Vlhkosť vzduchu... V lete potrebujú granátové jablká dodatočnú vlhkosť, takže v extrémne horúcich dňoch ich nastriekajte striekacou fľašou.
 6. Ochrana pred škodcami a chorobami. Pravidelne kontrolujte strom, aby náhle nezomrel. Pri prvých príznakoch objavenia sa hmyzu alebo chorôb zaobchádzajte so špeciálnymi prípravkami.
 7. Transfer. Táto izbová rastlina dorastá do výšky 2 m, preto je vhodné ju pravidelne transplantovať do väčších kvetináčov. Mladé granátové jablko - raz ročne, strom pre dospelých - najmenej raz za 3 roky.
 8. Prerezávanie. Odstráňte staré pobočky každý rok vo februári.

Na vytvorenie správnej koruny na granátpravidelne štiepajte mladú rastlinu.

Ako často a kedy ho kŕmiť

Pre normálny rast sa granátové jablká pravidelne napájajú dusíkatými, organickými a fosforečnanovými hnojivami fosforečnanu draselného. Prvýkrát sa to uskutoční počas pristátia. Je nevyhnutné dodržiavať odporúčané normy, najmä v období kvitnutia, inak by ste mohli rastliny poškodiť.

Hlavný dôraz na oplodnenie sa kladie na jar-leto. Vrchný obväz sa aplikuje najmenej dvakrát mesačne po zalievaní. Je optimálne „kŕmiť“ granátové jablko raz týždenne striedaním rôznych doplnkov.

V zime, počas spiaceho obdobia, strom nepotrebuje oplodnenie.

Najlepšie jedlo pre granátové jablko

Ako a čo kŕmiť granátové jablko doma

Vrchný dresing sa vykonáva dvoma spôsobmi - koreňom a listom. Na tento účel používajte rôzne druhy hnojív - organické, minerálne a ľudové.

organický

Zvláštnosťou použitia organických hnojív je to, že sa aplikujú na pôdu až po zalievaní. Veľkou výhodou tohto typu krmiva je jeho výživová hodnota a šetrnosť k životnému prostrediu.

Jedným z najpopulárnejších organických hnojív je mulleínová infúzia, ktorá sa pred aplikáciou riedi vodou v pomere 1:10.

Druhým najobľúbenejším riešením je kurací hnoj. Pripravuje sa takto:

 1. Nalejte dve časti vody na jednu časť trusu.
 2. Zatvorte a uložte na teplé miesto na 2-3 týždne.
 3. Infúziu zrieďte vodou v pomere 1:25.
 4. Pred pridaním do pôdy roztok ešte menej koncentrujte - zrieďte znovu vodou v pomere 3: 4.

Aby ste nepoškodili korene rastliny, musíte prísne dodržiavať pravidlá uvedené v recepte.

minerálne

Odporúča sa používať minerálne hnojivá, ak organické hnojivá nemajú požadovaný účinok alebo ak je pôda značne ochudobnená. Takýto vrchný obväz sa nemôže aplikovať na pôdu, používa sa iba na postrek rastlín.

Minerálne hnojivá sa v závislosti od zloženia delia na:

 • draselné soli;
 • superfosfátov;
 • fosfáty;
 • dusík.

Počas obdobia kvitnutia sa granátové jablká hnojia prísadami fosforu; počas aktívneho rastu sa na jar používa dusíkaté hnojenie. Na jeseň potrebuje rastlina draselné a organické hnojivá.

Referencie. Minerálne hnojivá sa na striekajú na strom iba za oblačného počasia alebo večer, inak môžu listy opáliť.

Ľudové lieky

Ľudové recepty na hnojenie vnútorného granátového jablka sú dobrou alternatívou k minerálnym obväzom.

Banánová kôra

Infúzia alebo prášok vyrobený z banánovej kože zabraňuje nedostatkom draslíka, horčíka a fosforu.

Na jeho prípravu sa kôra jedného banánu naleje do 1 lyžice. voda a trvajú na tom. Zalejte rastlinu raz týždenne.

Prášok sa veľmi ľahko pripravuje. Banánové šupky sa sušia, pomelú v mlynčeku na kávu a výsledný prášok sa naleje pod koreň.

Zemiakové šupky

Je vynikajúcou náhradou organických hnojív - hnoja a kuracieho trusu. Spôsob prípravy je jednoduchý: nalejte vriacu vodu na čistenie, ochladte, prefiltrujte a nalejte granátové jablko s výsledným roztokom.

Kôra citrusov

Akékoľvek citrusové ovocie sa používa na prípravu hnojív - citrón, pomaranč, mandarinka atď.

Spôsob varenia:

 1. Vezmite rovnaké diely citrusovej kôry a granátového jablka.
 2. Nalejte na ne horúcu vodu.
 3. Trvajte na tmavom mieste najmenej 3 dni.
 4. Namáhať.
 5. Zalejte rastlinu raz týždenne.

Skúsení pestovatelia kvetov odporúčajú používať infúziu na šupke citrusových plodov po zimnom odpočinku, počas aktívneho rastu granátového jablka.

Ako kŕmiť granátové jablká v závislosti od ročného obdobia a fázy rastu

Ako a čo kŕmiť granátové jablko doma

Ak sa dobre postaráte o vnútorné granátové jablko, poteší vás nielen hojné kvitnutie, ale aj ovocie.

Po chladnom období, v polovici jari, granátové jablko potrebuje hnojivá s vysokým obsahom dusíka. Práve v tomto období je vo fáze aktívneho rastu výhonkov a listov.

Pre dobrý vývoj púčikov a hojné kvitnutie v lete sa rastlina hnojí fosforečnými hnojivami.

Na jeseň, keď sú plody granátového jablka zviazané, je strom kŕmený zlúčeninami draslíka. Poskytnú nielen dobré výnosy, ale tiež posilnia imunitu rastliny na zimu.

Čo hnojiť na pestovanie veľkého granátového jablka

Ako a čo kŕmiť granátové jablko doma

Ak nezaujímate rastlinu alebo nepoužívate hnojivá, nemôžete čakať na plodenie.

Aby granátové jablko mohlo začať s ovocím, uprednostňujte organické hnojivá. Nekŕmte ho príliš často, pretože veľké množstvo dusíka bude brzdiť kvitnutie a vaječníky. Dosť 1-2 krát mesačne.

Pravidlá hnojenia

Aby sa zabránilo vyčerpaniu pôdy, granátové jablká sa kŕmia každý druhý deň po každom zalievaní. Pri aplikácii organických hnojív do pôdy je dôležité chrániť kmeň, pretože môže poškodiť rastlinu.

Schéma top dressingu:

 • od februára do mája - dusičnan amónny alebo močovina;
 • od mája do konca septembra - doplnky fosforu;
 • od októbra do novembra - potaš alebo organické hnojivá.

Stačí oplodniť zdravú mladú rastlinu každé 2 týždne, oslabený strom - raz týždenne.

Je to zaujímavé:

Podrobný sprievodca propagáciou rezov z granátového jablka doma.

Existuje granátové jablko bez semien a ako ho odlíšiť od zvyčajného.

Je možné jesť granátové jablko v noci a aké škody z toho môžu mať?

záver

Granátové jablko je považované za jeden z najnáročnejších dekoratívnych ovocných stromov. Na získanie plodiny je v závislosti od fázy rastu dôležité zaistiť optimálny teplotný režim, včas ho zaliať, nakŕmiť a znovu vysadiť. Ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní starostlivosti, prvé plody sa objavia už za 3 až 4 roky života rastlín.

Pridať komentár

záhradné

kvety