Do orechy vám pomôžu schudnúť

Orechy sa na chudnutie zriedka používajú, pretože tento výrobok má vysoký obsah kalórií. Vo väčšine prípadov je to pravda, ale niektoré druhy orechov sa dokonca odporúčajú konzumovať v potrave. Takéto jedlo pomáha spaľovať tuky, človek sa cíti naplno na dlhú dobu, čo znamená, že je vylúčené prejedanie. Z tohto článku sa dozviete, ktoré orechy prispievajú k chudnutiu a ako ich správne používať.

Je možné jesť orechy pri chudnutí

Výrobok obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, obsahuje veľa bielkovín a ďalších zložiek potrebných pre organizmus. Osoba je rýchlo nasýtená a cíti sa plná.

Hlavným pravidlom pri používaní orechov nie je konzumácia produktu v neobmedzenom množstve, pretože to vedie k množstvu ďalších kilogramov. Najdôležitejšie je usporiadať správnu výživu: pri chudnutí by ste nemali jesť orechy večer.

Do orechy vám pomôžu schudnúť

Dôležité! Mandle a arašidy bránia rozvoju srdcových chorôb, stimulujú správny metabolizmus. Produkt je bohatý na mastné kyseliny. Orechy znižujú hladinu cukru v krvi, čo znamená, že bránia cukrovke.

Aké sú najvýhodnejšie orechy na chudnutie?

Nie všetky matice majú rovnakú hodnotu a výhodu. obsah kalórií a účinnosť pri chudnutí.

mandle

Odporúčajú ho všetci odborníci na výživu a ľudia oboznámení s témou správnej výživy. Mandle majú nízky glykemický index (10 - 15), znižujú hladinu cukru v krvi, normalizujú cholesterol, zabraňujú zrážaniu krvi a zvyšujú vaskulárnu elasticitu.

Mandle sú bohaté na vitamín E a mastné kyseliny. Preto jeho pravidelné používanie zlepšuje vzhľad pokožky.

vlašské orechy

Do orechy vám pomôžu schudnúť

Produkt obsahuje veľké množstvo aminokyselín, ktoré zlepšujú stav kostí, vlasov a pokožky. Vlašské orechy sú zdrojom vlákniny. Je nevyhnutný pre správne fungovanie žalúdka a čriev. Akonáhle sa v gastrointestinálnom trakte, orechy spôsobujú pocit plnosti a človek sa neprejedie. Energetická hodnota - 654 kcal.

lieskový orech

Tento produkt obsahuje vitamíny skupiny A, E, C, B, draslík, horčík, fosfor, sodík, zinok, jód a železo. Kalorický obsah lieskových orechov je 650 kcal a glykemický index je 15. Produkt je bohatý na bielkoviny a vlákninu, ktoré trávia dlho a vytvárajú pocit plnosti a vitamín E pôsobí ako oxidačné činidlo tuku.

burský oriešok

Do orechy vám pomôžu schudnúť

Nezastupiteľný produkt na chudnutie. Obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov. Arašidy sú bohaté na antioxidanty, vápnik, horčík, draslík, meď. Glykemický index je 20. Ak budete postupovať podľa dávky, bude mať z použitia úžitok iba. Pravidelná konzumácia okrem toho zlepšuje fungovanie pankreasu a žlčníka.

oriešok kešu

Nie je najlepšou voľbou, ak chcete schudnúť. Kešu orechy majú vysoký obsah kalórií - viac ako 650 kcal. Prejedanie hrozí súborom ďalších libier. Produkt je bohatý na vitamíny skupiny B, A, stopové prvky a tiež reguluje metabolizmus, zvyšuje imunitnú obranu tela.

píniové oriešky

Málokto vie, že s ich pomocou sa môžete naučiť ovládať svoju chuť do jedla. Tento produkt rýchlo nasýti, pomáha vyrovnať sa s hladom. Energetická hodnota je 620 kcal, takže sa uneste céder zrná za to nestoja.

pistácie

Nevyhnutné pri niektorých ochoreniach srdca a pečene. Nepretržitá konzumácia potravín vedie k zvýšenej strate energie a hmotnosti. Osoba sa cíti energicky, odpočinutá.V surových pistáciách - 560 kcal, GI - 15 jednotiek.

Kedy a koľko jesť počas diéty

Do orechy vám pomôžu schudnúť

Odborníci na výživu odporúčajú používať tento produkt ako desiatu medzi jedlami. Je vhodné konzumovať orechy ráno.

Optimálne množstvo je 20 - 30 g: vlašské orechy - najviac 10 kusov za deň, lieskové orechy - 7-9, kešu - 15, mandle - 14-16.

Snack pravidlá pre chudnutie

Hmotnosť zmizne, iba ak nezneužijete stanovené normy. Odporúča sa jesť výlučne prírodné orechy. To znamená, že výrobok nesmie obsahovať med, cukor, soľ, glazúru alebo prach.

Referencie. Akékoľvek doplnky menia glykemický index, zvyšujú chuť do jedla. V dôsledku toho je nepravdepodobné, že sa dosiahne harmónia. Orechy sa pridávajú do šalátov, dobre sa hodia so zeleninou a ovocím.

recenzia

Do orechy vám pomôžu schudnúť

Nižšie sú uvedené recenzie ľudí, ktorí jedli orechy počas svojho stravovania a boli s výsledkom spokojní.

irina: „Chcel som rýchly účinok, bol som naladený na drastické opatrenia. Nechal som sa jesť 200 g arašidov. Vypil som veľa vody a zeleného čaju. Doplnené stravy s čerstvým ovocím. Za 3 dni sa mi podarilo stratiť 3,5 kg. “

elena: „Vybral som si arašidy a pravidelne ich konzumujem 3 týždne. Nerešpektoval som prísnu diétu, iba orechy som používal ako desiatu, ako náhradu za pečeň a rohlíky. Výsledok je mínus 2 kg. "

Oksana: „Jedol som mandle s tvarohom a často som ich nahrádzal na večeru alebo na raňajky. V ničom sa neobmedzovala prísne. Snažil som sa jesť správne mesiac. Stratil som 1,5 kg. “

Prečítajte si tiež:

Výhody brazílskej matice pre ženy

Prečo je makadamový orech užitočný a škodlivý pre ženy: zloženie, použitie, recenzie.

záver

Orechy sa používajú v strave na chudnutie. Je dôležité zvoliť správny typ produktu, správne usporiadať jedlo, dodržiavať opatrenia. Skúsenosti so stratou hmotnosti ukazujú, že strava nemusí byť vyčerpávajúca, môže byť chutná a zdravá.

Orechy sa konzumujú samostatne av kombinácii s fermentovanými mliečnymi výrobkami, džúsmi alebo čerstvým ovocím.

Pridať komentár

záhradné

kvety