Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia

Petúnie radu Gioconda poteší oko sviežou rozkvetou a rôznymi odtieňmi: šarlátová, biela, modrá, modrá, fialová, žltá, broskyňová, oranžová. Je to samica kvitnúca ročná plodina, ktorá trvá 12 mesiacov s náležitou starostlivosťou. Zvážte vlastnosti rastúceho Gioconda petúnie.

Všeobecný opis petúnie série Gioconda

Petunia La Gioconda F1 Je to hybridná rastlinná forma, ktorá zaznamenala obrovský prielom v kvetinárstve. Jeho jedinečnosť spočíva v nespočetných množstvách malých alebo veľkých kvetov, ktoré sú doslova pokryté kríkmi. Chovateľom sa podarilo dosiahnuť tento výsledok vďaka absolútnej sterilite kvetov, ktoré nedávajú semená.

Gioconda vstupuje do obdobia kvitnutia na začiatku vegetačného obdobia. So systematickou starostlivosťou trvá 12 mesiacov, napriek tomu, že hybrid patrí k jednoročným plodinám.

Odtiene kvetenstvo sú nápadné vo svojej rozmanitosti:

 • jasne oranžová;Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia
 • vínová šarláta;
 • biely;
 • žltá;
 • broskyňa;
 • Modrá;
 • Fialová;
 • pastelovo ružová.

Petunia má veľkú rastovú silu. Vetviace stonky dosahujú dĺžku 1 m a pri pestovaní vonku zakrývajú pôdu súvislým kvetinovým kobercom. Výška stoniek dosahuje 20 cm, priemer kvetu je 6-9 cm. Pri pestovaní v kvetináčoch procesy visia dole v kaskáde za hranicami.

Hybrid je odolný voči nízkym a vysokým teplotám, je schopný rásť a vyvíjať sa v podmienkach od –8 do + 40 ° С. Kvet znáša zlé počasie, náhle skoky teploty vzduchu. V prípade mrazu rastlina mierne spomaľuje rast, ale chlad nevedie k jej smrti.

Hybrid Gioconda F1 súťaží s mnohými dopytmi odrody ampel petúnie kvôli rovnomernému rozmiestneniu kvetov na stonkách. Kultúra sa cíti rovnako dobre v štádiu sadeníc a pri presune na trvalé miesto.

Referencie. V počiatočnej fáze formácie kvety vyzerajú silné a silné, rýchlo kvitnú.

Medzi nevýhody kultúry patrí:

 • v otvorenom kvetináči rastie kvet nerovnomerne, preto nie je vždy možné vytvoriť estetickú kompozíciu;
 • kvôli veľkému počtu lezeckých stoniek je pre rastlinu ťažké udržať si svoj tvar;
 • puky sú nerovnomerne umiestnené: niekedy je ich veľa na jednom mieste, ale nie na inom.

Hybrid sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti hnilobe a plesňovým chorobám, čo umožňuje jeho rast v oblastiach s rôznymi podnebiami.

odrody

Petunia La Gioconda F1 je rozmanitá kultúra. Okrem rozmanitosti farieb existuje aj niekoľko foriem kríženia.

Multi-kvitnúca plazivá kaskáda

Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia

Recenzia Petúnie s mnohými kvetmi plazivej kaskády Gioconda je veľmi pozitívna. Kvety sú fialové, šarlátové, lososové a neónové. Táto odroda sa pestuje v závesných košoch, kvetináčoch a na otvorených plochách. Stonky rastliny sú silné, husto rozvetvené a rýchlo sa prispôsobujú ostrým výkyvom teploty vzduchu. Tento druh je odolný proti hnilobe, takže je často pestované vonku vytvoriť kvetinové koberce.

mini

Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia

Odrodu Gioconda Mini predstavuje rastlina s malými kvetmi, ktoré kvitnú od stredu po okraj. Rastlina je odolná proti dažďu a vetru. Listy sú trvalo zelené, okraje nikdy nezožltnú.

dieťa

Odroda si zachováva všetky vlastnosti hybridu Gioconda, líši sa však v menších kríkoch a kvetoch.Farebné možnosti: červená, fialová, modrá, biela, kombinácia červenej a bielej. Táto plodina sa používa na vytváranie kvetinových záhonov a pestuje sa ako kontajnerová rastlina.

Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia

Miniflora

Rastlina kvitne hojne kvôli intenzívnemu vetveniu. perióda kvitnúce je 12 mesiacov. Petúnie dorastá do priemeru 1 m. Výška kríka je 25-30 cm, kvety sú modré, veľkosť každého z nich je 5 cm.

multiflora

Petunia multiflora Gioconda si zachováva všetky vlastnosti hybridu a vyznačuje sa rôznymi odtieňmi: modrá, biela, modro-biela, bielo-fialová, fialová, červená, bielo-žltá, fuchsia.

Morská symfónia

Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia

Petunia Marine Symphony F1 je hybridná séria charakterizovaná hustými tečúcimi stonkami s početnými kvetmi. Kultúra vstupuje do obdobia kvitnutia začiatkom júna. Nové kvety sa objavia až do prvého mrazu. Dĺžka stoniek je 80 - 100 cm.

Hybrid sa používa na dekoráciu viacposchodových systémov. Veľké biele a modré kvety vytvárajú vynikajúcu kompozíciu. Keď sa sadenice nachádzajú vo vzdialenosti 30 cm, stonky sa plazia do výšky 20 cm a vytvárajú pôvabné kopce. 60 cm medzera medzi sadenicami umožňuje vytvoriť dlhú uniformnú rohož na zdobenie vysokohorských šmýkačiek alebo skaliek.

Petunia super kaskádová Mona Lisa biela

Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia

Petunia Gioconda biela super kaskáda typu Fortunia z kategórie „Gavrish“ - jedinečný hybrid so silnou kaskádou zelene a kvetov. Rastlina sa vyznačuje vysokou energiou a rýchlo zapĺňa plochu s priemerom 1 m. Kvitnutie je také svieže, že nie je viditeľná žiadna zeleň. Počet kvetov sa nezmení až do mrazu.

Keď sú sadenice vysadené v intervaloch 30 cm, stonky sa tiahnu nahor a vytvárajú „vankúš“ z bielych kvetov s výškou 20 cm. Silné stonky udržiavajú tvar kríka počas celej sezóny. Po vysadení vo vzdialenosti 60 cm stonky rastú vo forme koberca s priemerom 1 m. Hybrid sa odporúča na pestovanie v závesných kvetináčoch a balkónových boxoch, pretože početné závesné stonky tvoria kvitnúcu vodopád.

Saturn Blue

Variety Saturn blue F1 (Saturn Blue) - rastlina s mnohými modrými kvetmi. Používa sa na zdobenie kvetinových záhonov na záhrade, na terasách, balkónoch, lodžiách. Nízke kríky - len 20 cm - pokrývajú zem farebným kobercom s priemerom do 1 m.

Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia

Star Mix

Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia

Druh hybridu s kvetmi úžasnej krásy: na fialovom pozadí sú viditeľné biele tenké žily. Rastlina sa vyznačuje intenzívnym vetvením a veľkou vitalitou. Počas vegetačného obdobia sa neustále tvoria kvety. Starmix je vhodný na pestovanie vonku vo forme kvetinového koberca s priemerom 1 m, kvetináčov a balkónov.

Funkcie pestovania Gioconda petúnie

Gioconda je známa nenáročnosťou v starostlivosti a vysokými prispôsobivými vlastnosťami, podlieha poľnohospodárskej technológii a poskytuje úžasné výsledky... Na vytvorenie dlhých rias sa sadenice vysadia v intervale 60 cm, aby sa vytvorili kaskády - až 30 cm.

zakúpené semeno alebo sadenice sa vysádzajú na úrodnej pôde zmiešanej s humusom a pieskom v pomere 3: 1: 1. Substrát by mal byť voľný a priedušný, aby lepšie vyživoval koreňový systém. Kyslosť pôdy je neutrálna - 6,5–7 pH. Príliš kyslá a zásaditá pôdna zmes nie je vhodná. Kyslosť sa kontroluje pomocou lakmusových testov, v prípade potreby sa pridá dolomitová múka alebo hasené vápno, aby sa dosiahla normálnosť.

Referencie. Čierna a žltá Mona Lisa sa pestuje na akomkoľvek type pôdy pripravenej podľa odporúčaní.

Starostlivosť o Gioconda petunia zahŕňa:

 • výber umiestnenia kvetinovej záhony alebo kvetináča;
 • pravidelné zvlhčovanie a hnojenie;
 • ochrana pred hmyz a choroba.

Petúnia dáva prednosť osvetleným oblastiam a nebojí sa priameho slnečného žiarenia. Denné hodiny by mali byť najmenej 11 hodín. Na udržanie sviežeho kvetu sa odporúča udržiavať teplotný režim v rozsahu + 20 ... + 22 ° С.

Gioconda je citlivejší na pretečenie ako na deficit vlhkosti. Rastlina je napojená raz týždenne za mierneho počasia a dvakrát denne (ráno a večer) v horúcom počasí.

Ako vrchný obväz sa používajú komplexné formulácie obsahujúce dusík, draslík a fosfor, ktoré podporujú rast rastlín počas vegetačného obdobia. Vhodné pre "Agricola", "Ideal", "Bona Forte". Hnojivá sa aplikujú raz za 2 týždne.

Púčiky Petúnie sú citlivé na silný dážď a vietor. Poškodené kvety sa opatrne odrežú alebo orezajú nožnicami na nechty a na ich miesto sa rýchlo objavia nové. Pôda je udržiavaná voľná. Pri pestovaní na otvorených plochách sa buriny pravidelne vyhladzujú.

Gioconda má silný imunitný systém a zriedka ochorie. Chloróza sa niekedy vyskytuje v dôsledku príliš tvrdej vody na zavlažovanie. Ako preventívne opatrenie sa odporúča používať vrchné obväzy a prípravky so železom.

Ak sa na kríkoch objaví pavučina, umyje sa vodou a rastliny sa opelia drvenou sírou. Roztok síranu nikotínu s hoblinami pracieho mydla pomôže zbaviť sa vošiek. Mučenka je zničená Permethrinovým roztokom. Kríky sa spracúvajú každé 3 dni.

Opis, odrody, pestovanie Gioconda petunia

recenzia

Kvetinárstvo je potešené bujným kvetom petúnie Gioconda F1 a odporučí ju každému, kto chce vyzdobiť balkón, verandu alebo záhradný pozemok.

Margarita, Liski: "Baby Gioconda Blue zasiala svoju prvú petúniu na dachu minulý rok a bola potešená. Celé leto som sledoval bujné kvitnutie až do prvého mrazu. Prekvapivo počet kvetov neklesol - na mieste zvädnutých sa objavili nové púčiky.

Olga, Bryansk: „Rastiem v La Gioconda petúnii už niekoľko rokov v rade a odporúčam ju všetkým, ktorých poznám. Rastlina je absolútne nenáročná, potrebuje iba pravidelné zavlažovanie a kŕmenie. Semená zasejem pôdu priamo do kvetináčov a čakám na klíčky. Rastová sila tohto hybridu je úžasná: konáre sú doslova pokryté púčikmi a visia v kaskádach. Ak zasadíte sadenice na otvorenom teréne, môžete získať kvetinový koberec. ““

Elena, Zelenograd„Milujem Giocondu za jej nenáročnosť a neuveriteľnú krásu. Balkón zdobia šarlátové, modré, fialové, biele, oranžové kvety a zmesi rôznych odtieňov. Rastlina kvitne po dlhú dobu a bohato, nebojí sa tepla ani chladu. Najčastejšie zasadím dieťa Gioconda miniflora petunia. Páči sa mi jej malé kvety na dlhých výhonkoch. ““

záver

Petunia kaskádovité kaskádovanie Gioconda je hybridná forma rastliny, ktorá je medzi pestovateľmi kvetov obľúbená vďaka sviežemu a nepretržitému rozkvetu a nenáročnej starostlivosti. Kríky vydržia extrémne teplo až do + 40 ° C a mrazy až do –8 ° C. Petúnie sa používa na dekoráciu pozemkov, verand a balkónov. Starostlivosť spočíva v pravidelnom, ale miernom zalievaní, hnojení a uvoľňovaní pôdy.

Pridať komentár

záhradné

kvety